Misja IX Liceum Ogólnokształcącego zasadza się na wychowaniu samodzielnie myślących, kreatywnych oraz wrażliwych na potrzeby innych młodych ludzi. W swoich działaniach skupiamy się na wypracowaniu narzędzi pozwalających uczniom na efektywne funkcjonowanie w środowisku naukowo – społecznym, podejmowanie wszelkich wyzwań oraz samodoskonalenie. Staramy się również wychować naszych absolwentów na osoby kierujące się w życiu empatią, szanujące drugiego człowieka. Uczymy ich odpowiedzialności, uczciwości, tolerancji, wrażliwości, kształtujemy postawy obywatelskie, patriotyczne oraz prorodzinne. Wspieramy naszych uczniów w rozwoju pasji, kompetencji kluczowych, pomagamy odnosić sukcesy, ale także radzić sobie z porażkami, które stanowią istotny składnik ludzkiego życia. Dziewiątka to szkoła pielęgnująca tradycje, ale także otwarta na wszelkie zmiany dokonujące się we współczesnym świecie.

Nasi absolwenci:

Nasi nauczyciele: