Sport w szkole


IX Liceum Ogólnokształcące dysponuje szeroką bazą sportową, umożliwiającą uczniom zarówno rozwój fizyczny jak i kontynuowanie swoich sportowych pasji. Do codziennej dyspozycji są dostępne:
utwardzone boisko szkolne, przygotowane do gry w siatkówkę i koszykówkę
boisko Junior, zbudowane w 2010 roku, po remoncie na początku roku 2017
dwie sale gimnastyczne
sala do zajęć fitness, wyposażona w lustra
Lekcje wf prowadzone są w IX LO z wykorzystaniem infrastruktury sportowej szkoły, ale również poza nią. – Lokalizacja szkoły blisko lasu pozwala na prowadzenie zajęć z wf na świeżym powietrzu – mówi Beata Zaremba, nauczycielka wf – W trakcie takich leśnych lekcji uprawiamy z uczniami nordic walking, slow jogging, czy marszobiegi.

Zewnętrzne zajęcia sportowe prowadzone są również w innych miejscach w Gdańsku. To, co zwykle młodzież lub robić w czasie wolnym, licealiści z IX LO mają okazję robić na lekcji. – Lodowisko, bowling, czy jumpcity to miejsca i zajęcia kojarzące się głównie z zabawą, ale dla wuefisty to dobra okazja do przeprowadzenia nietypowej lekcji z innym niż zwykle rodzajem ruchu i ćwiczeń dla różnych mięśni ciała. Dlatego tak chętnie z niej korzystamy – wyjaśnia pani Beata.
To nowoczesne podejście do sportu widoczne jest również podczas zajęć organizowanych w samej szkole. Oprócz gier zespołowych, w których licealiści IX LO radzą sobie świetnie, zajmując czołowe miejsca na międzyszkolnych zawodach w siatkówce czy piłce ręcznej, na lekcji wf ćwiczy się także trening funkcjonalny z elementami crossfitu, fitness i body ball.
Ideą naszego podejścia jest to, żeby w czasie trzech lat nauki zaszczepić w młodzieży miłość do sportu, radość ze zdrowego ruchu i wewnętrzną potrzebę jego dalszego, samodzielnego już, uprawiania – mówi Beata Zaremba.

Zmień wielkość