Dodatkowe zajęcia

Zajęcia pozalekcyjne to coś, co przyciągnęło do IX LO wielu uczniów. W „Dziewiątce” możliwa jest nauka aż siedmiu języków obcych. Obok obowiązkowych angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego, można uczyć się tu dodatkowo: szwedzkiego, bułgarskiego i rosyjskiego. Absolutnym wyjątkiem jest też nauczany w IX LO język migowy. Uczniowie zainteresowani technologią i informatyką mogą pracować w ramach „Akademii ETI” brać udział w autorskich projektach z matematyki i fizyki, lub też zajęciach z Robotyki. Jeden z takich innowacyjnych autorskich programów, dedykowany tylko dla uczniów IXLO, został napisany we współpracy i pod patronatem Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego, dający możliwość uczenia się matematyki i fizyki interdyscyplinarnie w oparciu o laboratoria Uniwersytetu.

Dodatkowe zajęcia prowadzone są także w ramach umów dwustronnych podpisanych z gdańskimi uczelniami: UG, PG, GUM, PJATK.
Zajęcia z biologii DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ, matematyki i fizyki DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ, informatyki DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.