Od września 2019 roku w ramach programu Erasmus plus akcja A1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej” realizujemy projekt pt. „Cyfrowa szkoła mocy”. Z założenia ma on trwać do lutego 2021 roku.
Naszym najważniejszym celem projektu jest podniesienie umiejętności prowadzenia zajęć lekcyjnych przy pomocy i z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Wybrane przez nas szkolenia, zorientowane na rozwijanie naszych kompetencji dydaktycznych, są organizowane przez Anglolang Academy, York Associates, Europass Teacher Academy oraz Euneos Oy na kursach w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii, we Włoszech oraz we Francji. Poza rozwinięciem kwalifikacji i umiejętności kadry dydaktycznej naszą kluczową potrzebą w obszarze mobilności i współpracy międzynarodowej jest również nawiązanie kontaktów z nauczycielami ze szkół z innych krajów celem tworzenia wspólnych projektów w przyszłości. Temu samemu celowi ma również służyć mobilność typu „job shadowing”  w szkole Liceo Scientifico Statale S. Cannizzaro w Palermo, która od lat wykorzystuje technologie cyfrowe w nauczaniu. W szkole tej poza obserwowaniem lekcji pragniemy korzystać z doświadczenia tamtejszych nauczycieli w pracy z uczniami pochodzącymi z różnych środowisk i kultur aby lepiej sprzyjać ich integracji i rozwoju wielokulturowości. Liczymy na to, iż przeprowadzenie i wdrożenie efektów projektu w naszej szkole podniesie ogólny poziom wiedzy uczniów, zapobiegnie zawodowemu wypaleniu naszej kadry, a także pozytywnie wpłynie na zainteresowanie ofertą edukacyjną naszej szkoły.

Autorem i koordynatorem projektu jest p. Danuta Litwin – Kruszczyńska.

W lutym 2020 roku uczestnikiem kursu „How to make your school more digital” była dyrektor naszej szkoły Małgorzata Solowska. Wiedza pozyskana na tym kursie pomogła w sprawnym przeszkoleniu kadry naszej szkoły i szybkim rozpoczęciu lekcji zdalnych, które w IX LO prowadzone są praktycznie od pierwszych dni po zawieszeniu zajęć w szkole z powodu epidemii koronawirusa.