Od roku szkolnego 2019/2020 uczniowie naszej szkoły mogą rozwijać swoje zainteresowania związane z fotografią. Koło prowadzi prawdziwy pasjonat i miłośnik tej pięknej dziedziny sztuki  – pan Zbigniew Czerwinski. 

,,Fotografia ma przede wszystkim wyrażać emocje i przedstawiać prawdę o świecie. Tę każdy rozumie  i widzi inaczej i można ją przekazać za pomocą zdjęć’’ – mówi opiekun koła, który szczególnie upodobał sobie fotografię makro, czyli taką, która ukazuje oglądane obiekty (często owady i rośliny) w dużym powiększeniu. Fotografia makro ukazuje pewne znane nam aspekty świata  w sposób, który całkowicie zmienia nasze spojrzenie na rzeczywistość. 

Zajęcia odbywają się w profesjonalnie przygotowanym pomieszczeniu, które niewiele różni się od studia fotograficznego. Prowadzący zajęcia i uczniowie mają do dyspozycji wysokiej klasy sprzęt i manekiny, które mają pełnić rolę modeli ćwiczeniowych. Podczas zajęć uczniowie poznają specyfikę pracy w z profesjonalnym sprzętem (od podstaw!) i rozwiną swoje pasje fotograficzne, jeśli już coś zaczęli robić w tym kierunku. Koronawirus pokrzyżował plany regularnych spotkań w bieżącym roku szkolnym, ale koło ruszy pełną parą w nowym roku szkolnym 2020/2021