Klub Debat Oksfordzkich działa w ramach Klubu Dziewiątka. Prowadzony jest przez panie Magdalenę Rudnicką i Iwonę Ogórek. Powstał w 2016 roku. Celem działalności Klubu jest upowszechnianie wśród młodych ludzi kultury dyskusji, poprawności językowej, używania tylko argumentów rzeczowych i merytorycznych, szacunku do adwersarza. Tematy debat dotyczą różnych dziedzin życia człowieka (sztuki, nauki, literatury, historii, socjologii, zdrowia), aktualnych problemów społeczno-politycznych, kontrowersyjnych sporów nurtujących społeczeństwo. Debaty mają za zadanie włączenie młodych ludzi w społeczne dyskusje, wzbudzenie refleksji nad ważnymi dla nich i dla całego społeczeństwa problemami, zmotywowanie do pogłębienia wiedzy w danej dziedzinie. Nasz Klub bierze udział w sparingach międzyszkolnych, konkursach i warsztatach. W 2017 roku nasi uczniowie zajęli IV miejsce w Pomorskim Turnieju Debat zorganizowanym przez Fundację Mikroakademia.  

Klub Debat Oksfordzkich to miejsce dla tych, którzy chcą rozwijać wiedzę o świecie oraz  leży im na sercu jakość życia publicznego