fotogaleria – TUTAJ

Dnia 9 grudnia, klasa 2C brała udział w wycieczce, która miała na celu zapoznanie młodzieży z nowymi miejscami nauki oraz pracy. Najpierw uczniowie odwiedzili Uniwersytet Gdański  na Wydziale Zarządzania, gdzie zostali zapoznani z ofertą edukacyjną. Poznali , jak wygląda życie studenta UG, jak wyglądają sale wykładowe i zajęcia z informatyki oraz ekonomii.
Naukowcy z Koła informatycznego przygotowali wykład dla naszej młodzieży.
Następnie klasę podzielono na dwie grupy.
Jedna z nich udała się do firmy DORACO w Parku Oliwskim, w której zapoznano młodzież z ofertą zawodową firmy. Następnie młodzież wzięła udział w warsztatach dotyczących podstaw  konstrukcji budynków, gdzie mogła wykazać się wiedzą zdobytą na lekcjach fizyki.
Druga grupa odwiedziła firmę PWC w Oliwia Bizness  Center, gdzie zaznajomili się z działalnością firm korporacyjnych oraz poznała tajniki audytów. Na koniec firma ugościła grupę pyszną pizzą.
Dzień był pełen przygód i emocji z dużą dawką wiedzy, a uczniowie bardzo zadowoleni z wycieczki.
Dziękujemy bardzo Fundacji „Inspirujące Przykłady” za zorganizowanie wyjść do firm DORACO i PWC oraz na Wydział Zarządzania UG.

Asia i Johny, uczniowie klasy 2C

fotogaleria – TUTAJ

W dniu 29 stycznia, klasa 2C ponownie uczestniczyła w wycieczce z cyklu poznawania możliwości przyszłych miejsc pracy, dzięki Fundacji „Inspirujące Przykłady”.

Tym razem dzień rozpoczęliśmy warsztatami z kreatywnego myślenia i ćwiczeń twórczych w Oliwia Biznes Center. Poznaliśmy warunki do pracy stworzone przez samych pracowników. Dzień dla nich był szczególny, na każdych drzwiach biura można było spotkać różne łamigłówki, gdyż był to właśnie dzień łamigłówek.
Następnie klasę podzielono na dwie grupy.
Jedna pod opieką p. Iwony Kos odwiedziła Stowarzyszenie Trefl w Ergo Arenie, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy dotyczących historii powstania oraz zarządzania Stowarzyszeniem.
Druga grupa pod opieką p. Sylwii Karpińskiej została ugoszczona przez firmę PKS Oliwa, zajmującą się transportem szeroko pojętym. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wszystkiego o funkcjonowaniu takiej firmy.

Uczniowie 2C