W dniach 14 – 15 marca 2019 miały miejsce Dni Otwarte naszej szkoły. 2300 kandydatów odwiedziło mury IX LO. Mieli oni okazję zobaczyć placówkę, zadać pytania, poznać uczniów i nauczycieli i ofertę na kolejny rok szkolny.

W ramach promocji działalności naszej placówki, przygotowano też specjalne stoisko dotyczące działań w ramach projektu ,,Jasna strona uczenia’’ finansowanego ze środków POWER SE.

Uczniowie, ich rodzice i nauczyciele mieli okazję poznać zasady programu. Projekt polega na tym, że nasi nauczyciele wyjeżdżają do szkół partnerskich i obserwują lekcje prowadzone przez nauczycieli we wzorcowych placówkach europejskich. Potem zaobserwowane tam działania i dobre praktyki wprowadzają w życie w naszej szkole.

 Pierwsza mobilność miała miejsce w Grecji i to o niej opowiadała podczas Dni Otwartych koordynatorka projektu Beata Tubis. Nauczyciele biorący udział w wyjeździe do Grecji przygotowali scenariusze lekcji, którymi podzielili się z nauczycielami przybyłymi na Dni Otwarte. Scenariusze dotyczyły lekcji informatyki, języka niemieckiego i matematyki i skupiały się też na zastosowaniu nowoczesnych aplikacji i technologii. Najciekawsze z nich to mysimpleshow.com, thinglink.com, learningapps.com, tinkercad.com, ultimaterCura.

Oprócz tego goście mogli poczęstować się tradycyjnymi przysmakami greckimi: serem feta, przekąskami z papryką i pomidorkami i tradycyjnymi słodyczami greckimi. Pozwoliło to przybliżyć kulturę i kuchnię grecką.