Nowy język- nowe możliwości.
W tym roku szkolnym uczniowie naszego liceum rozpoczęli naukę języka rosyjskiego jako drugiego języka obcego nowożytnego. Wraz z przyrostem wiedzy na zajęciach języka obcego wzrósł apetyt na sukcesy i w tej dziedzinie. W zeszłym tygodniu uczniowie uczący się języka rosyjskiego odnieśli sukces w VII Wojewódzkim Konkursie Małych Form Bajkowych. 12 grudnia dwoje uczniów uczennica z klasy IB i uczeń z klasy IIC przystąpiło do szkolnego etapu 49. Olimpiady Języka Rosyjskiego, który składał się z części ustnej i pisemnej. Celem części ustnej było sprawdzenie biegłości językowej uczniów, zaś test sprawdzał umiejętności  językowe uczestników. Mamy nadzieję, że zawody okręgowe, które odbędą się w marcu 2019 roku będą okazją do zaprezentowania się przez naszą młodzież i że ich zdolności językowe spotkają się z uznaniem, zaś wysiłek zostanie nagrodzony.

Przypomnijmy, że w Dziewiątce uczniowie mogą się uczyć czterech języków obcych: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i rosyjskiego.Trzymamy kciuki za naszych młodych, utalentowanych rusycystów i życzymy powodzenia na kolejnym etapie olimpiady już marcu!