W piątek,16 listopada 2018r. pięcioosobowa drużyna naszej szkoły składająca się z uczniów klasy 2D i 3C reprezentowała naszą szkołę w Międzynarodowym Konkursie Fizycznym Nabój. Uczniowie przez 120 minut rozwiązywali zadania fizyczne o rosnącym stopniu trudności.
Zadania różnią się znacząco od standardowych problemów szkolnych, które zazwyczaj wymagają tylko zastosowania znanej metody. Zadania w Naboju wymagają inwencji i pomysłowości. Sukces w zawodach nie zależy tylko od indywidualnych umiejętności zawodników, ale także od efektywnej współpracy całej drużyny. Celem konkursu jest pobudzenie wyobraźni, rozwijanie myślenia logicznego i ukazanie uczniom piękna matematyki. W konkursie uczestniczyły najlepsze drużyny z Polski oraz Słowacji, Czech, Węgier i Rosji.
Nasza drużyna walczyła dzielnie zajmując 14 miejsce w Polsce i 97 na świecie. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.
Nauczyciele fizyki
Iwona Kos, Barbara Kwaśniewska