Konsul z Ambasady USA w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku – 5 grudnia 2018, środa, godz. 12:50

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Poland, partner Departamentu Stanu, zapraszają na spotkanie z dyplomatą amerykańskim. Pan Konsul Abraham Lee przedstawi 3 możliwości wyjazdowe do USA skierowane do uczniów:
– rok szkoły średniej w USA z pełnym dofinansowaniem – program Flex
– studia w Stanach – wybór uczelni, proces aplikacyjny, pobyt na miejscu
– programy wymiany wakacyjnej, niekolidujące z lekcjami w trakcie roku szkolnego, kwalifikują się uczniowie którzy skończą 18 lat do 1 czerwca 2018

5 grudnia 2018 roku, środa, godzina 12:50
IX Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kolbergera
Gdańsk, Wilka – Krzyżanowskiego 8
Więcej informacji: http://bit.ly/konsulUSAwIXLO

Osoba kontaktowa:
Marek Witkowski
506 761 744
marekw@ccusa.com.pl

Prelegenci:
Abraham Lee, Vice Consul, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie
Abraham Lee jest dyplomatą amerykańskim w randzie Vice – Konsula w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Przed przyjazdem do Polski pracował w Azji – na misji w Ho Chi Minh w Wietnamie. Przed wstąpieniem do korpusu dyplomatycznego USA pracował w Departamencie Sprawiedliwości USA. Pan Konsul ma świetny kontakt z młodzieżą i studentami, w poprzednim roku szkolnym prowadził kilkanaście spotkań informacyjnych.

Bożena Magdziak, Consular Assistant, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie
Pani Bożena Magdziak od 35 lat zajmuje się sprawami wyjazdów uczniów, studentów i absolwentów polskich uczelni do Stanów Zjednoczonych. Jest ekspertem w sprawach procedur wizowych, zasad programów wymiany polsko – amerykańskich, oraz studiów pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia w USA.

Kacper Pokojski, uczestnik programu wakacyjnego Camp Counselors USA 2018

Marek Witkowski, specjalista programów wakacyjnych, Camp Counselors USA – Poland
Marek Witkowski wysyła młodzież i studentów do Stanów Zjednoczonych. Współpracuje z 1134 pracodawcami na terenie USA, pomógł już 514 osobom wyjechać do Stanów. Jest ekspertem w 3 obszarach: studia wyższe, szkoła średnia oraz programy wymiany wakacyjnej. Doradza jak wykorzystać pobyt w USA do budowania kariery zawodowej.