Projekt „Zdolni z Pomorza – Uniwersytet Gdański” to przedsięwzięcie nastawione na umożliwienie uzdolnionym uczniom z województwa pomorskiego rozwijania swoich naukowych zainteresowań. W sobotę 14.04.2018 przez ponad 6 godzin nasi uczniowie z klasy ID z programem autorskim z fizyki zmierzyli się z wyższą matematyką w zastosowaniu w zjawiskach opisujących zachowanie układów złożonych z ogromnej liczby cząstek. Do opisu takich obiektów stosuje się metody statystyczne i probabilistyczne. Grupa była nieduża, co pozwoliło każdemu uczestniczyć bezpośrednio w rozwiązywaniu problemów na poszczególnych etapach. Prowadzący przedstawili w sposób bardzo ciekawy i zrozumiały te niezwykłe tematy. Jesteśmy umówieni na więcej ….