Weronika Haase z klasy ID odniosła ogromny sukces i została laureatką ogólnopolskiego konkursu I KNOW AMERICA. Konkurs trwał od września i był trzyetapowy. W I etapie wzięło udział ponad 900 osób z całej Polski. Należało rozwiązać test wiedzy o historii, kulturze i polityce USA. Weronika zrobiła to tak świetnie, że dostała się do II etapu, do którego przeszło tylko 60 osób. II etap polegał na napisaniu eseju na wybrany temat. Dzięki dojrzałemu ujęciu tego zagadnienia Weronika znalazła się w ścisłym finale, gdzie 15 najlepszych uczniów walczyło o wyjazd do USA i indeks Uniwersytetu Warszawskiego. W finale należało zaprezentować kilkuminutowy film w języku angielskim na temat sugerowany przez organizatorów. Dodatkowo, trzeba było odpowiedzieć na dwa z 95 pytań w języku angielskim, które dotyczyły historii, kultury i sztuki USA. Weronika wykazała się bardzo wysokim poziomem wiedzy. Nie zdobyła głównej nagrody, którą był wyjazd do Ameryki, ale jako laureatka całego konkursu wygrała 3-dniowy wyjazd do Warszawy i takie atrakcje jak bilety na spektakl w Teatrze Narodowym, wizytę na wystawie LEGO, warsztaty antydyskryminacyjne w Muzeum Żydów Polskich, spotkanie z Ambasadorem USA i wiele nagród rzeczowych. Nie do przecenienia jest także pogłębienie wiedzy o największym mocarstwie świata, nawiązanie nowych ciekawych znajomości i……wielki postęp w znajomości języka angielskiego!!! Nauczycielka przygotowująca Weronikę – Beata Tubis.