Kolejna edycja turnieju promującego odnawialne źródła energii. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem jest promocja wiedzy o odnawialnych źródłach energii wśród młodzieży. Trzyosobowe grupy reprezentujące szkołę mają za zadanie zaprojektować oraz skonstruować mały wiatrak oraz wykazać się znajomością podstawowych zagadnień na temat szeroko rozumianej energetyki odnawialnej. Konkurs składa się z dwóch etapów. Etap I polega na przygotowaniu projektu technicznego wiatraka. Spośród zgłoszonych prac, na podstawie liczby przyznanych punktów, wybranych zostanie 15 drużyn, które przedstawią prototypy swoich urządzeń podczas etapu II-go. Odbędzie się on w Instytucie Maszyn Przepływowych PAN i jest podzielony na dwie części: praktyczną i teoretyczną.

Z naszej szkoły biorą udział cztery drużyny z klasy ID, IIC, IIIC, IIID

W I etapie zajęliśmy drugie czwarte, dwunaste i czternaste miejsce. Przed nami drugi etap: FINAŁ 8.12.2017

Wyniki I etapu TUTAJ