„Jeśli chce się myśleć o przyszłości
trzeba pamiętać o przeszłości”

                                          (C. K. Norwid)

Uroczyste rozstrzygnięcie XII Miejskiego Konkursu „Moja pomorska rodzina”

Galeria zdjęć – TUTAJ

31 maja 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom i uczestnikom międzyszkolnego konkursu „Moja pomorska rodzina” adresowanego do uczniów gdańskich szkół podstawowych,  gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

To już 12. edycja konkursu „Moja pomorska rodzina”. Zawsze przychodzę na niego z ogromnym wzruszeniem. Daje on potężną dawkę energii do społecznego działania i nadzieję na fantastyczną przyszłość – mówił Piotr Kowalczuk , Zastępca Prezydenta Gdańska, który przybył na uroczystość.

Wśród zaproszonych gości byli obecni także przedstawiciele Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego Oddział w Gdańsku, Stowarzyszenia Archiwistów Polskich Oddział w Gdańsku, Pomorskiego Towarzystwa Genealogicznego oraz Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Patronat medialny nad konkursem objęła redakcja „Dziennika Bałtyckiego”, „Pomeranii” i Radia Gdańsk.

Głównym zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie pracy w jednej z trzech kategorii: drzewo genealogiczne i korzenie rodziny, album „Historia mojej rodziny” lub prezentacja multimedialna.

W tym roku na konkurs wpłynęło 59 prac z 17 szkół podstawowych i gimnazjów. Jury konkursu aż 36 z nich nagrodziło lub wyróżniło.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci konkursu oraz osoby wyróżnione atrakcyjne nagrody rzeczowe  dofinansowane ze środków miasta Gdańska.

Po części oficjalnej zebrani oglądali wystawę, dzielili się uwagami i słuchali wyjaśnień przewodniczącego jury pana Krzysztofa Kowalkowskiego omawiającego niektóre z prac. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez grono pedagogiczne naszej szkoły.

Wystawę prac konkursowych można obejrzeć do dnia 14 czerwca 2017 r.

Wyniki konkursu „Moja pomorska rodzina”

szkoły podstawowe

kategoria: drzewo genealogiczne lub korzenie rodziny

I miejsce     Marek Skarżyński  Szkoła Podstawowa nr 85

Maja Brodzicka  Szkoła Podstawowa nr 47

II miejsce     Kinga Organiak  Szkoła Podstawowa nr 47

Maksymilian Kapuściński  Szkoła  Podstawowa dla Chłopców Fregata

III miejsce   Aleksandra Krawczykiewicz  Szkoła Podstawowa nr 79

Julia Ziółko Szkoła  Podstawowa nr 47

Tymoteusz Oleszko  Szkoła Podstawowa nr 85

wyróżnienie za bogatą dokumentację: Urszula Solecka  Szkoła Podstawowa nr 8

wyróżnienie za ciekawą formę plastyczną:

                       Jakub Wypustek  Szkoła Podstawowa nr 18

Błażej Krupa  Szkoła Podstawowa nr 75

Jakub Gdaniec  Szkoła Podstawowa nr 11

Igor Równy  Szkoła Podstawowa nr 20

Michał Kalbarczyk  Szkoła Podstawowa nr 20

wyróżnienie za wkład pracy: Jeremi Gohr  Szkoła Podstawowa nr 92

wyróżnienie:    Wiktor Walczuk  Gdańska Autonomiczna Szkoła  Podstawowa

Karol Bielan  Szkoła Podstawowa nr  92

Róża Bielan  Szkoła Podstawowa nr 92

kategoria: album „ Historia mojej rodziny”

I miejsce       Michał Hałaczkiewicz  Gdańska  Autonomiczna Szkoła Podstawowa

II miejsce     Laura Orczakowska  Szkoła Podstawowa nr 11

III miejsce    Tomasz Ciurkowski  Szkoła Podstawowa nr  11

                      Oliwia Bil  Szkoła Podstawowa nr  85

Barbara Aniśko  Szkoła Podstawowa nr 85

wyróżnienie:   Zuzanna Kundzienko  Szkoła Podstawowa nr  15

kategoria: prezentacja multimedialna

I miejsce     Zofia Szwast  Szkoła Podstawowa nr 81

II miejsce   Zuzanna Warywoda  Szkoła Podstawowa nr 17

III miejsce   Arkadiusz Paciorek  Szkoła Podstawowa  nr  92

wyróżnienie:  Michał Kruszczyński  Szkoła Podstawowa  nr  92

Piotr Kędzierski  Szkoła Podstawowa  nr  92

Gimnazja

kategoria: drzewo genealogiczne lub korzenie rodziny

I miejsce    Alicja Taczalska  Gimnazjum nr 33

Agnieszka Rekowska  Gimnazjum nr 1

II miejsce    Katarzyna Zinka  Gimnazjum nr 1

III miejsce   Oliwia Kilian  Gimnazjum nr 15

                      Przemysław Gregorczyk  Gimnazjum nr 15

 

kategoria: album „ Historia mojej rodziny”

I  miejsce  Jakub Korolczuk  Gimnazjum nr 1

II i III miejsce   nie przyznano

 

kategoria: prezentacja multimedialna

I miejsce   Barbara Lewandowska  Gimnazjum nr 1

II i III miejsce   nie przyznano

wyróżnienie: Mikołaj Stolc  Gimnazjum nr 15