W piątek 4.11.2016 odbyły się pierwsze w Polsce międzynarodowe drużynowe zawody fizyczne „Nabój fizyczny 2016”.

Do konkursu zgłosiły się następujące zespoły:
II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy
Gdańskie Liceum Autonomiczne
II Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
V Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
VII Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
VIII Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
IX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku
III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
II Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Sopocie
oraz 68 drużyn z Czech, Słowacji i Węgier. W Polsce zawody odbyły się w Gdańsku, organizatorem było XX LO w Gdańsku.
Nabój Fizyczny to międzynarodowe zawody fizyczne dla pięcioosobowych drużyn reprezentujących swoją szkołę. Zawody trwają 120 minut, podczas których drużyny starają się rozwiązać jak najwięcej zadań. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny z klasy III C w składzie: Marcin Jarosz, Karol Pępiak, Kamil Borowski, Kuba Jagiełło, Michał Majcherek, oraz Mateusz Budnik, Jędrzej Kloskowski, Mateusz Waroczyk, Wojtek Piechociński, Łukasz Sikorski.Po ostrej rywalizacji zajęliśmy w finale IX miejsce w kraju i 63 w klasyfikacji generalnej. Gratulacje dla zawodników!
nauczyciel fizyki

Fotorelacja tutaj